3. 10. Neurovědy a místo neurolingvistiky v jejich rámci; neurolingvistika a afaziologie; Neurolingvistika jako interdisciplína: související obory (klinická logopedie, neurologie, radiologie, klinická psychologie, jazyková rehabilitace a terapie) 10. 10. lokalizacionismus versus holismus a další dominující směry v NL 17. 10.
Neurolingvistické bádání v průřezu let 24. 10. Jazyková produkce a percepce z neurolingvistického hlediska; Jazykové mody v neurolingvistice: orální, auditorní, vizuální a motorické zpracovávání jazyka 31. 10.
Zobrazovací metody: jejich přehled, klasifikace, dostupnost, výhody a nevýhody pro lingvistické využití; zobrazovací metody: dosavadní výsledky na poli neurolingvistiky 7. 11. Jazyk a související kognitivní domény 14. 11.
Jazykový atlas mozku; funční neuroanatomie jazyka; lateralizace jazykových funkcí 21. 11. Jazykový atlas mozku; obraz o produkci a percepci jazyka na neuronální mapě 28. 11.
Jazykové a další kognitivní poruchy: jejich klasifikace; vývojové a získané poruchy; diagnostická klasifikace; etiologie a symptomatologie poruch; jazykové versus řečové poruchy 5. 12. Afázie 12. 12.
Ostatní jaz. poruchy; Anatrie, dysartrie, apraxie ad.; Terapeutické a diagnostické materiály a pomůcky pro stanovení, zhodnocení a léčbu jazykových poruch; etické otázky při řečové a jazykové rehabilitaci pacienta, příběh pacienta, setkání s pacientem, klinická pracoviště, kazuistické materiály, otázky sběru dat 19. 12. OPAKOVÁNÍ 2. 1.
TEST
Základní vhled do neurolingvistiky.