(Progam kolokvia bude ještě v průběhu semestru s největší pravděpodobností doplněn o další lednové termíny) 10.10. Vojtěch Hladký: Orfická báseň v Papyru Derveni 17.10. --- --- --- --- --- --- (nekoná se - seminář ÚFaR a Workshop EN) 24.10.
Marek Kettner: Vztah vládce a zákonů v Platónově myšlení 31.10. --- --- --- --- --- --- (nekoná se - seminář ÚFaR a předvečer doktorandské konference) 7.11. Robert Roreitner: "Impasivita vnímavé duše: pozdně antická diskuse podnícená Aristotelovým spisem O duši" 14.11. --- --- --- --- --- --- (nekoná se - seminář ÚFaR a Platónská konference) 21.11.František Špinka: Jednání ἁπλῶς ἀκούσιον a jejich místo v Aristotelově etice (EN III,1-3) 28.11. Dominik Weinhold: δικαιοσύνη a νόμος v Platónově Ústavě I-II 5.12. --- --- --- --- --- --- (nekoná se - seminář ÚFaR) 12.12.
Antonín Šíma: Mínós, dialogy v Platónově Akademii 19.12. Martin Rabas: Aristotelés, Metafysika Z,10-12 9.1. Georgij Ivančenko: Plótínovo pojetí krásy a jedna
Kolokvium je míněno jako otevřená platforma pro zájemce o antickou filosofii na všech úrovních. Primárním cílem je vytvořit prostor pro prezentaci a zevrubnou diskusi různých forem odborných textů.
Na každém sezení bude jeden (nebo více) účastníků představovat svou práci (ročníkovou písemnou práci, bakalářskou práci, magisterskou práci, doktorandskou práci, článek, rukopis monografie apod.), resp. její část (např. kapitolu). Zvláště u studentů nižšího stupně bude možné představit určité téma nebo otázku vztahující se k některé oblasti či některému z textů antické filosofie. Ostatní účastníci dostanou materiály (plný text práce či kapitoly, formulaci hlavních tezí nebo otázek, primární text, apod.) minimálně týden předem, a budou tak připraveni poskytnout prezentujícímu důkladnou zpětnou vazbu.