1. Pravidla klasické katalogizace, 1.1.
Specifika práce se starými tisky 1.2. Exemplářový x bibliografický popis 2.
Klasická katalogizace starých tisků (do r. 1800 - české a cizojazyčné staré tisky) 3. Specifika katalogizace tisků 19. století (české a cizojazyčné staré tisky) 4.
Bibliografie 4.1. Bibliografie české 4.2.
Bibliografie zahraniční (německojazyčné, románské jazyky, anglosaské, ostatní) 5. Katalogizační pomůcky 6.
Katalogizační pracovi ště v Praze - NK ČR, KNM, PNP, SK
Výuka probíhá v prostorách Knihovny Národního muzea.
Zpracovávání starých a vzácných tisků, specifika jejich bibliografického i exemplářového popisu ve srovnání s moderními knihovními fondy (se zřetelem k drobným tiskům, letákům, časopisům apod.). Katalogizační pomůcky, pomocná bibliografická literatura. Přehled dějin klasické katalogizace starých tisků ve světě i u nás. Seznámení s hlavními katalogizačními pracovišti v Praze. Tvorba katalogů - lístkových, tištěných.
Studenti prokáží schopnost základní identifikace a obsahové a formální analýzy různých typů starých tisků (v českých i v cizích jazycích).
Zpracovávání starých tisků 18.-19. století, specifika jejich bibliografického i exemplářového popisu ve srovnání s moderním knihovními fondy. Charakteristika a popis různých typů starých tisků (monografie, vícedílné monografie, konvoluty, drobné tisky, letáky, časopisy apod.). Katalogizační pomůcky, pomocná bibliografická literatura. Přehled dějin klasické katalogizace starých tisků ve světě i u nás. Seznámení s hlavními katalogizačními pracovišti v Praze. Tvorba katalogů - lístkových, tištěných.