1. Pozdravy. Abeceda a azbuka spisovného srbského jazyka. Jak číst a rozumět: samohlásky, samohláskové skupiny, souhlásky, znělostní asimilace souhlásek, p řízvuk, výslovnostní cvičení.
2. Seznamování. Přítomný čas pomocného slovesa „jesam“(kladný, záporný a tázací forma). Přítomný čas slovesa „zvati se“. Osobní zájmena. Názvy a pořadí pádu. Gramatický rod. Nominativ podstatných jmen.
3. Státy a občané - odkud jsi. Nominativ přivlastňovacích zájmen. Přítomný čas - tvoření. Přítomný čas polosponových a neplnovýznamových sloves (da + přítomný čas). Lokál singuláru podstatných jmen - lokál místní. Předložky užívané v lokálu. Genitiv singuláru podstatných jmen. Předložky užívané v genitivu. Dlouhý tvar pomocného slovesa „jesam“.
4. Jídlo a pití. Ovoce a zelenina. Číslovky a barvy. Ukazovací zájmena „taj, ta, to“.
5. Na trhu. V rychlém občerstvení, v pekárně. Genitiv partitivní. Sloveso „hteti“. Přídavná jména nominativ singuláru (neurčitý a určitý tvar). Nominativ plurálu podstatných jmen.
6. Jídelní lístek. V restauraci. Akuzativ plurálu podstatných a přídavných jmen - předmět. Sloveso „trebati“ a specifické tvary.
7. Kolik je hodin? Číslovky. Slovesa „ići“ a „moći“. Genitiv plurálu podtatných jmen. Genitiv singuláru a plurálu přídavných jmen. Slovesný vid. Akuzativ a lokativ osobních zájmen (dlouhé a krátké tvary).
8. TV program. Čas, dny v týdnu, měsíce. Modální slovesa a kombinace s „da + přítomný čas“.
9. Rodina. Nákupy. Přivlastňovací přídavná jména. Lokál plurálu podstatných jmen - lokál kvalifikativní. Vlastnosti.
10. Tělo. Přídavná jména - lokál singuláru a plurálu. Nepravidelné množné číslo.
11. Obuv a oděv. Přídavná jména - stupňování. Zvratná slovesa.
12. Nákupy, obchody. Přídavná jména - popisné stupňování.
13. Kadeřnictví. Slovesný vid. Dokonavý tvar pomocného slovesa „biti“ a užívaní v „da + přítomný čas“.
Předmět je zaměřen na osvojení základů srbské ortografie a čtení textu, na zvládnutí základů gramatiky srbského jazyka se zaměřením na rozvíjení primárních komunikačních schopností, na osvojování základní slovní zásoby a konverzační cvičení. Cílem předmětu je, aby posluchač zvládl základy fonetického systému srbštiny, základní deklinační vzory podstatných a přídavných jmen, zájmen, časování v přítomném čase.
V předmětu budou probírána témata, která se bezprostředně dotýkají každodenního života, a dále ta, která jsou nezbytně nutná pro filologa – serbistu. Výstupní jazyková kompetence studenta odpovídá stupni A1 Evropského referenčního rámce pro jazyky.