Předmět a vývoj inženýrské psychologie, teorie a hlavní směry současné inženýrské psychologie.
Metodologické otázky a činnost člověka jako operátora (analýza systémů člověk - technické zařízení, operátorské profese, modelování a experiment).
Složky činnosti operátorů (charakteristiky příjmu, zpracování, uchování a předávání informací, obrazová komunikace, myšlení a rozhodování operátorů, pohybové složky činnosti zaměřené na ovládače).
Ukazatelé práce a zátěže operátorů (časové charakteristiky, spolehlivost operátora a systému, zátěž a únava na obrazovkových pracovištích).
Simulátory a trenažéry (druhy simulace, psychologické principy, použití pro diagnostiku, výzkum a výcvik).
Skupinové chování v systému lidé - technická zařízení (malé pracovní skupiny při projektování, budování a řízení technických systémů, komunikace a součinnost v normálních a ohrožujících pracovních situacích, vývoj a výcvik malých skupin řídících technické systémy).
Přednáška a seminář mají za cíl seznámit studenty se základními inženýrskopsychologickými poznatky a zákonitostmi, které determinují vztah člověka a techniky, z nichž vychází praktická činnost v této oblasti. Zdůrazněn je antropocentrický přístup a změny, jež přináší rozvoj informačních technologií a automatizace.
Pro tento dotaz bohužel nemáme k dispozici žádné další výsledky.