1. Teologie: antropomorfní a zoomorfní reprezentace božství, sociomorfní reprezentace panteonu, božské metamorfózy.
2. Kosmologie: absence explicitní kosmogonie a pokusy o kosmogonickou interpretaci Cyklu o Kumarbim, kosmografie.
3. Antropologie: antropogonie, hamartologie, etika, rituální čistota, vztah lidství - božství (ochranní patroni, afektivní povaha daného vztahu, otázka synergismu).
4. Thanatologie: terminologie, smrtelnost jako "přirozená" součást života, obraz cesty do podsvětí, vstup duše do podsvětí, pojetí úmrtí panovníka a pozdější demokratizace tohoto konceptu.
5. Královská ideologie: pozice krále a královny ve společnosti, posvátný charakter královského úřadu a způsoby jeho legitomování, kněžské povinnosti panovníků.
6. Bohoslužebné prostory: chrámové komplexy, jejich funkce, dispozice, orientace, výbava, svatyně v plenéru (Yazilikaya, Eflatun Pinar, Yalburt), posvátné háje
7. Bohoslužebné symboly: antropomorfní a zoomorfní idoly, nevýtvarné idoly.
8. Bohoslužební aktéři: král a dvorní ceremoniář (tzv. věštec), chrámový klérus a jeho jednotlivé stavy, kněžští akolyté, společenský status, intronizace,
9. Bohoslužebné úkony a slavnosti: intronizace idolů, obětní praxe, purifikace a zdobení idolů, adorace (liturgická recitace hymnů a modliteb, zpěv, hudba a tanec), liturgická gesta a postury, nejdůležitější svátky liturgického kalendáře.
10. Divinace: úřad věštce a jeho společenský status, základní typy věštění (splanchnomancie, thyomacie, oniromancie, astromancie, ornitomancie, kléromancie, nekromancie, ordál), vlivy z Mezopotámie.
11. Magie: gestická a verbální (inkantace, zlořečení, přísaha) složka magie.
12. Přechodové rituály a zádušní kult: narození, iniciace do dospělosti, sňatek, pohřeb; zádušní kult v královském a nekrálovském kontextu.
Kurs volně navazuje na přednášku Anatolie II. Je soustředěn na dílčí aspekty zejména chetitské, méně pak churritské teologie (koncepce posvátna a božství, systemizace panteonu), kosmologie (podání o strukturaci světa a nebezpečí regrese chaosu, obraz světa), antropologie (stvoření člověka, jeho úděl, vztah duše a těla, thanatologie). Kurs je ukončen přehledem chetitsko-churritského kultu: koncept rituální čistoty, bohoslužebné prostory, bohoslužebné symboly, kněžské stavy a jejich kompetence, bohoslužebné úkony (zejména obětní a modlitební praxe), nejdůležitější svátky, divinační techniky, magie a exorcismus, přechodové rituály a kult předků.
Kromě studentů religionistiky může kurs posloužit i posluchačům oboru Dějiny a kultura východního Středomoří.