Odborná ergoterapeutická praxe.
Cílem praxe je seznámit studenty s organizační strukturou a chodem zdravotnických a sociálních zařízení a s činností jednotlivých členů týmu.
Studenti se také naučí orientovat ve zdravotnické i ergoterapeutické dokumentaci na jednotlivých pracovištích.
Studenti programu ergoterapie jsou na praxích seznámeni s vykazováním zdravotnických výkonů a bodovým systémem pro zdravotní pojišťovny a další administrativou, vedenou odborníky na daném pracovišti.
Studenti vedou individuální a skupinové terapie pacientů, a to pod supervizí zkušených ergoterapeutů vybraných zařízení. Při intervencích využívají teoretické a praktické znalosti získané během studia, budou se podílet na zajištění bezpečnosti pacientů.
Dále vyšetřují pacienty (rozhovorem, pozorováním, využitím standardizovaných nástrojů apod.), sepisují závěrečné zprávy, vyvozují závěry pro další intervence.
Studenti si mohou sami zvolit jedno konkrétní pracoviště pro tuto ergoterapeutickou praxi ze seznamu zařízení, s nimiž je vytvořena smlouva. Jejich výběr konzultují s vyučujícím. Během bakalářského studia musí absolvovat minimálně jeden týden ergoterapeutické praxe v zařízení, kde se pracuje s dětmi, seniory, dále v rehabilitačním zařízení (lázně, rehabilitační ústav apod.), v sociálních službách, na psychiatrii a také na Klinice rehabilitačního lékařství 1. LF UK a VFN, kde probíhá komplexní rehabilitace osob po poškození mozku i denní stacionář. Tyto typy zařízení patří mezi pracoviště, kde ergoterapeuti nejčastěji pracují. Proto je absolvování odborné praxe ve všech těchto typech zařízení v rámci studia povinná. Ostatní typy zařízení si studenti volí dle svých preferencí ze seznamu pracovišť, s nimiž je vytvořena smlouva.