* Témata:
Utváření lebky a čelistí. Zesílená a zeslabená místa obličejové kostry. Vývoj čelistí. Vybrané chirurgické zákroky v rámci orthognátní chirurgie. Zlomeniny obličejové kostry.
Svaly napojené na modioly; jejich utváření; podkožní struktury obličeje. Tuková tělesa, jejich klinický význam.
Topografické krajiny a oblasti hlavy z hlediska možného šíření patologických procesů. Rozdělení mízních uzlin hlavy a krku z hlediska možného šíření patologických procesů.
Utv áření krku. Přehled cév a nervů hlavy a krku. Nervově-cévní svazek krční. Topografické krajiny a oblasti krku z hlediska možného šíření patologických procesů. Místa podvazu a komprese.
Kefalometrické, kraniometrické, gnathometrické body. Hlavní roviny a linie hlavy, profil obličeje. Indexy lebky; skeletní analýza profilu lebky, klinický pohled.
Šíření zánětů od zubů, přehled. Svaly účastnící se na žvýkání. Čelistní kloub, stavba a biomechanika z anatomického hlediska.
Dutina ústní (parodont, zubní oblouky, patra, jazyk, přilehlé prostory). Waldeyerův mízní okruh. Anatomický podklad pro provádění zákroků na hlavě a krku při dušení; lokální a regionální znecitlivění hlavy a krku.
* Pitevní cvičení:
Pitva a demonstrace topografických krajin hlavy a krku, cévní a nervové svazky krku a hlavy; extraorální projekce hlavy a krku, zubní oblouky; utváření čelistí v preparátech za použití RTG, CT a CBCT metod; prořezávání zubů.
Klinická biomechanika splanchnokrania, čelistního kloubu a žvýkacích svalů, anatomie zubů, parodont a topografická anatomie hlavy a krku. Detailní teoretické a praktické znalosti anatomie orofaciálního aparátu.