Cvičení 1. Vliv tvrdosti vody a teploty na dobu tuhnutí alginátových hmot a na barevné fázování průběhu jejich tuhnutí, vliv mísícího poměru na průběh tuhnutí alginátových a C-silikonových hmot. Cvičení 2. Rozměrové změny a reprodukční schopnosti otiskovacích hmot.
Cvičení 3. Přesnost alginátových, C a A-silikonových otiskovacích hmot.
Cvičení 4. Projevy visko-elastických vlastností otiskovacích hmot a jejich charakterizace. Podle zaměření studentů, jejich zájmu a potřebám výuky může být program cvičení upraven. Kurz je pokračováním zimního běhu B01323. Podmínky udělení zápočtu - 90 % prezence, vypracování pracovních protokolů a úspěch při závěrečném přezkoušení.
Studenti se seznámí se základními fyzikálně-mechanickými vlastnostmi otiskovacích hmot, vlivem mísícího poměru na průběh tuhnutí alginátových a C-silikonových otiskovacích hmot, význam barevné indikace průběhu tuhnutí alginátových hmot v závislosti na teplotě, tvrdosti vody a mísícím poměru. Náplní cvičení bude i charakterizace reprodukčn ích schopností otiskovacích hmot (alginátové, C a A-silikonových), rozměrových změn spojených s tuhnutím otiskovacích hmot, přesnost otiskovacích hmot měřená na sádrových odlitcích.
Chování otiskovacích hmot při zatížení, určování elastické a plastické deformace jako míry visko-elastických vlastností otiskovacích hmot.