Náplň kurzu: ukázky instrumentace, základní etapy v přípravě DNA čipů, evidence a uchovávání vzorků a dat (BASE); příprava experimentů, izolace a analýza RNA, metody značení RNA, hybridizace, scanování; datové formáty, úprava a normalizace dat, statistické zpracování dat, funkční anotace.
Anotace: Kurz je zaměřen na aplikaci technologie DNA chipů ve výzkumu a diagnostice. Kurz je určen pro vysoce motivované studenty 3. až 6. ročníku magisterského studia Všeobecného lékařství, kteří uvažují o Ph.D. studiu a dále pro postgraduální studenty v oborech, kde lze očekávat využití těchto technik.
Výuka bude probíhat v českém jazyce ve skupině max. 5 studentů. Podmínkou pro zápočet je 100% účast na kurzu.
Postgraduálním studentům bude započet uznán po předchozím individuálním projednání s příslušnou oborovou radou. Pro oborovou radu Biochemie a patobiochemie byl již kurz schválen, pro oborovou radu Biologie a patologie buňky je souhlas předjednán. místo konání: Laboratoř DNA chipů, Ústav dědičn ých poruch metabolismu, Ke Karlovu 2, Praha 2, budova D.
Kontaktujte prosím odpovědného učitele: Mgr. Stránecký, vstra@lf1.cuni.cz, k přihlášce, prosím, přiložit krátký motivační dopis.