Charles Explorer logo
🇬🇧

Occupational Therapy in Clinical Fields

Class at First Faculty of Medicine |
B02660

This text is not available in the current language. Showing version "cs".Syllabus

Státní závěrečná zkouška Místo konání: Klinika rehabilitačního lékařství, Albertov 7, Praha 2 Navazující magisterské studium SP ERGOTERAPIE PRO DOSPĚLÉ je zakončeno státní závěrečnou zkouškou, která se skládá z následujících částí: 1. Obhajoba diplomové práce 2. Zkouška z předmětu Legislativa a management ve zdravotnictví a sociální oblasti - teoretická ústní zkouška - 3 okruhy, 3. Zkouška z předmětu Ergoterapie v klinických oborech: a) část praktická, b) část teoretická - ústní zkouška - 3 okruhy.

Termíny konání SZZk pro navazující magisterské studium Ergoterapie: červen, září, leden (další informace viz. informační tabule studijní oddělení a KRL)

PRO PŘIPUŠTĚNÍ K SZZk MUSÍ MÍT STUDENT SPLNĚNY VEŠKERÉ STUDIJNÍ POVINNOSTI.

Každý student je povinen předložit studijní index ke kontrole nejpozději 1 týden před SZZk (přes studijní oddelění) a vedoucímu oboru, případně na sekretariát KRL přinést výpis ze SISu , který student obdrží na studijním oddělení.

Doplňující informace: Student má právo na 1 řádný a 2 opravné termíny SZZk. Student je povinen SZZk absolvovat nejpozději do 2 let od prvního dne kalendářního měsíce následujícího po dni, kdy splnil veškeré předpoklady pro konání SZZk (viz. Studijní a zkušební řád 1. LF UK). SZZk je možné opakovat nejdříve po třiceti dnech.

This text is not available in the current language. Showing version "cs".Annotation

Ergoterapie v klinických oborech. Zkouška se skládá z praktické části, kdy student prokáže praktické znalosti při funkční diagnostice a terapii vybraného pacienta, určí cíle ergoterapie, vytvoří krátkodobý a dlouhodobý ergoterapeutický plán, zpracuje kasuistiku vyšetřovaného pacienta, součástí kasuistiky pacienta bude diferenciálně diagnostická rozvaha.

Další část zkoušky tvoří tři tematické okruhy teorie: 1. Teorie a vyšetření v ergoterapii (vyšetřovací postupy v ergoterapii, diagnostické testové metody, kineziologie, diagnostické přístroje v rehabilitaci, virtuální realita v rehabilitaci, Evidence Based Practice, Mezinárodní klasifikace funkčních schopností, disability a zdraví a další). 2.

Specifické metody v ergoterapii (Bobath koncept, metoda Affolterové, Kabatova metoda, Proprioceptivní neurosvalové facilitace, koncept Bazální stimulace, neurodynamika a další). 3. Intervence v ergoterapii (schéma ergoterapeutického postupu a specifika ergoterapie u různých diagnóz - interních, neurologických, chirurgických, psychiatrických, pediatrických, geriatrických a dalších).