Výuka je zaměřena na tříděn í nemocných v 9 základních nozologických okruzích: Cerebrovaskulární onemocnění mozku a míchy, Zánětlivá onemocnění, Poruchy vědomí (vigilita, spánek, epilepsie), Neuromuskulární onemocnění, Autoimunitní onemocnění, Demence a poruchy vyšší nervové činnosti, Neuroonkologie, Vertebrogenní poruchy, Toxická postižení nervového systému.
Druhou polovinu kurzu tvoří využití elektrofyziologických metod (EEG, EMG, Evokované potenciály), likvorologie a zobrazovacích metod v konečné diagnostice.
V klinických konferencích se probírá systematika hlavních nozologických jednotek, na seminářích kliniky vybraná témata, odlišná v jednotlivých semestrech.
Kurz o rozsahu 40 výukových hodin ve 2 týdnech má polovinu orientovanou na klinická vyšetření nemocných a polovinu na poznání pomocných vyšetřovacích metod. Provádí se systematický ambulantní či přijímací protokol s návazností objektivního vyšetření na anamnézu a obecné závěry diferenciální diagnostiky a následné terapie.
K tomu nabízíme v obou semestrech celkem 11 klinických konferencí po 2 hodinách a v každém semestru 4 semináře, určené původně pro kolektiv kliniky.