Přednášky:
1. Historie a organizace první pomoci Základní životní funkce
2. Poruchy dých ání a krevního oběhu Šok a jeho příčiny
3. Stavěvní krvácení,náhradní roztoky,převody krevní Polytrauma
4. Úrazy hlavy,bezvědomí,křeče Poranění oka a ucha
5. Zlomeniny dlouhých kostí,poranění kloubů a měkkých tkání Poranění páteře a míchy
6. Poranění teplem a chladem. Úraz elektrickým proudem,poleptání
7. Náhlé příhody břišní. Porod mimo zdravotnické zařízení
8. Náhlé příhody a první pomoc v dětském věku
9. Poranění hrudníku a břicha Ukončení resuscitace a smrt mozku.
10. Intoxikace Agresivní nemocný
11. Činnost zdravotníka na hromadných akcích
12. Závěrečná diskuse, volná témata Praktická cvičení: Jsou rozdělena do dvouhodinových bloků kde jsou nacvičovány praktické dovednosti poskytování první pomoci Témata I.- II se zabývají nácvikem neodkladné resuscitace bez pomůcek i s pomůckami u dospělých i dětí. Jedná se zejména o nácvik dýchání z plic do plic a zevní masáže sr?deční. Zvláštní důraz je kladen na obnovení a udržení průchodnosti cest dýchacích s pomůckami i bez včetně použití ručního křísícího přístroje Téma III. je věnováno praktickému nácviku polohování, transportu, znehybnění a obvazové technice Téma IV. je věnováno praktické zkoušce z kardiopulmonální resuscitace, která je podmínkou k obdržení zápočtu.
Důraz je kladen zejména na zvládnutí praktických dovedností při řešení náhlých život bezprostředně ohrožujících stavů při úrazech, nehodách i náhlých onemocněních. Zvláštní pozornost je věnována zvládnutí postupů neodkladné kardiopulmonální resuscitace, postupů při dušení, rozsáhlém krvácení a poruchách vědomí.
Současně je věnována pozornost i méně závažným, ale běžným poraněním s informací o způsobu jejich identifikace a ošetření. Výuka je rozdělena na část teoretickou a praktickou.
Praktická část je směrována zejména na nácvik kardiopulmonální resuscitace a zajištění průchodnosti cest dýchacích.