* Obsahové zaměření přednášek a seminářů:
Lékařská biologie I: Historie biologie; Centrální dogma, genetický kód, struktura a exprese genu, chromatin; Mutace a reparace DNA; Eukaryotní buňka; Buněčný cyklus a jeho regulace; Obecné zákony a typy dědičnosti; Interakce genů, genová vazba; Populační genetika; Biologie virů a prokaryot; Mikroskopy a mikroskopická technika; Mitóza a meioza, gametogeneze, asistovaná reprodukce; Kultivace buněk, chromozomální vyšetření, karyotypizace; Numerické a strukturní aberace chromozómů; Konstrukce rodokmenu, monogenní dědičnost AD, AR, GD, GR; Polygenní a multifaktoriální dědičnost; Etika v klinické genetice.
Předměty Lékařská biologie I a II navazují na středoškolské učivo biologie a rozšiřují u studentů znalosti zejména obecné, buněčné a molekulární biologie, obecné a humánní genetiky a genomiky, ekologie a evoluční biologie. Důraz je kladen na medicínské aspekty biologických jevů a procesů a chápání souvislostí mezi jejich variabilitou a fenotypem lidského jedince ve zdraví a chorobě. Bouřlivý rozvoj oboru vyžaduje neustálou aktualizaci předmětů s využitím nově publikovaných poznatků. Výuka též navazuje na výzkumné a diagnostické aktivity Ústavu biologie a lékařské genetiky 2.
LF UK a hojně používá jejich výsledků pro pedagogické účely. Zejm éna ve cvičeních je kladen důraz na praktickou činnost
(mikroskopie, laboratorní molekulární genetika, bioinformatická počítačová praktika, řešení reálných diagnostických a etických problémů apod.) a na vlastní tvůrčí aktivitu studentů (diskuse, referáty, projekty apod.).