Obecná chemie
Struktura atomu: základní charakteristiky atomu, atomové jádro, radioaktivní přeměny jádra.
Elektronový obal: kvantově mechanický model, kvantová čísla, atomové orbitaly, pravidla obsazování orbitalů.
Periodická soustava prvků: členění PSP, elektronové konfigurace, periodicita atomových parametrů.
Chemická vazba: teorie vazeb - MO-LCAO, parametry chemické vazby, hybridizace, kovalentní vazba - nepolární, polární, koordinační vazba, elektronově deficitní vazba, iontová vazba, kovová vazba, nevazebné interakce.
Chemické vzorce: typy vzorců, molekulové modely.
Chemický děj: typy chemických reakcí, chemické rovnice.
Elektrolytická disociace: elektrolyty, disociační konstanta, kyseliny a zásady - teorie, vztah struktura - acidobazické vlastnosti, acidobazické děje, hydrolýza solí.
Redoxní děje: oxidační číslo, oxid.-redukční reakce, elektrod. potenciály,elektrolýza.
Základy koordinační chemie: základní pojmy, typy sloučenin, isomerie, vlastnosti, význam komplexů.
Nomeklatura anorganických sloučenin: binární sloučeniny, hydroxidy, kyseliny a jejich funkční deriváty, soi, koordinační sloučeniny, sloučeniny boru.
Anorganická chemie
Systematika anorganické chemie: periodicita vlastností prvků a jejich sloučenin.
Prvky hlavních skupin (s a p prvky) a jejich sloučeniny s aspektem na biologický a farmaceutický význam (obecná charakteristika skupiny, fyzikální a chemické vlastnosti prvků, výskyt prvků, příprava, význam a použití, sloučeniny prvků dané skupiny - hydridy, oxidy, kyseliny/zásady, soli, komplexní sloučeniny - jejich příprava, vlastnosti, použití).
Prvky vedlejších skupin (d prvky, lanthanoidy a aktinoidy) a jejich sloučeniny s aspektem na biologický a farmaceutický význam (obecná charakteristika skupiny, fyzikální a chemické vlastnosti prvků, výskyt prvků, příprava, význam a použití, sloučeniny prvků dané skupiny - jejich příprava, vlastnosti, použití).
Semináře
Základní chemické pojmy: látkové množství, atomová a molekulová hmotnost, relativní molekulová hmotnost, molární hmotnost, molární objem.
Názvosloví anorganické chemie: včetně koordinačních sloučenin.
Vzorce anorg. sloučenin: empirické vzorce, včetně v ýpočtů, strukturní elektronové vzorce.
Roztoky: výpočty koncentrací.
Stechiometrické výpočty: výpočty na základě chem. vzorců a rovnic.
Kyseliny a zásady: výpočty pH a Ka, acidobazické děje, hydrolýza solí.
Oxidace a redukce: oxidační číslo, řešení oxidačně-redukčních rovnic.
Obecná chemie je teoretickým základem pro další chemické disciplíny. Zabývá se strukturou atomu, teorií chemické vazby, periodicitou fyzikálních a chemických vlastností prvků a sloučenin, problematikou chemického děje.
Anorganická chemie podává systematický přehled o chemických prvcích a jejich sloučeninách na základě postavení prvku v periodické tabulce prvků se zřetelem na biologický a farmaceutický význam.