Soudní psychologie je povinně volitelný předmět patřící do nabídky forenzních disciplin na katedře trestního práva. Soudní psychologie je koncipována jako psychologická aplikace zaměřující se na psychologické jevy vznikající v procesech uplatňování trestního práva. Obsah předmětu je koncipován tak, že zdůrazňuje praktickou využitelnost prezentovaných poznatků, teoretických koncepcí i modelů forenzní psychologie pro právníky směřující do oblasti trestního práva.
K základním obsahovým komponentům patří následující tématické okruhy: současná podoba forenzní psychologie jako vědy i služby psychologie osobnosti aplikovaná na široké spektrum pachatelů, obětí i svědků trestných činů psychologické zkoumání kriminální motivace a modely kriminálního jednání psychologické studium závažných jevů trestné činnosti, jako je např. kriminální násilí a extrémní podoby agrese, sexuální agrese, násilí v rodině, tzv. "hate crimes" atd. psychologické postupy a metody uplatňované při vyšetřování a dokazování trestných činů.
Předmět seznamuje studenty se základními psychologickými poznatky o motivaci trestné činnosti, o kognitivních a emocionálních charakteristikách různých typů pachatelů, o jejich reakc ích na obvinění. Student získá rovněž poznatky o deliktově specifických modelech kriminální osobnosti.
Dále soudní psychologie prezentuje psychologické poznatky o obětech trestných činů a zásadách komunikace s obětí v průběhu trestního řízení. Objasňuje možnosti využívání psychologie při vyšetřování trestných činů v tématech psychologické profilování neznámého pachatele, psychologie výslechu, orientační odhad osobnosti vyslýchaného, posuzování věrohodnosti výpovědi, rozpoznávání lži, psychologické základy fyziodetekce, psychologické aspekty soudcovského rozhodování.