26. 2. 2016
Výstupy v roli editora: editovaný svazek, zvláštní číslo časopisu. Tipy, triky a pasti: komunikace s editory a spoluautory, recepce recenzního posudku a zapracování připomínek. Etika vědecké práce.
Praktické cvičení k odevzdání do 11. 3. 2016: tvorba "book proposal" monografie pro nakladatelství (možnost kolektivní spolupráce). 18. 3. 2016
Systémy citování, odkazování a tvorby seznamů literatury: základní styly podle institucí a zdrojů, které je vyvinuly, jejich rozšíření v závislosti na vědním oboru. Připomenutí práce s databázemi.
Jak napsat disertační práci?
Praktické cvičení k odevzdání do 12. 4. 2015: anotace disertační práce/konferenční příspěvek (max. 500/300 slov). 22. 4. 2016
Zásady prezentace výsledků výzkumu: pětiminutové vystoupení každého frekventanta (simulace účasti na konferenci) - nahrávání + následný rozbor. Příspěvek v angličtině nebo němčině.
Cílem předmětu Metodika psaní a prezentování odborných textů II je seznámit studenty doktorského studia s různými typy/žánry odborných textů, zásadami jejich tvorby a odbornými publikačními platformami, v nich ž jsou uplatňovány. Zaměřuje se také na způsob prezentace odborných textů na konferencích.
Předmět směřuje k rozšíření akademické gramotnosti doktorských studentů a položení základů porozumění akademickému a publikačnímu provozu. Cíl předmětu je naplněn, pokud je absolvent kursu samostatně schopen naplánovat vhodný typ odborného textu pro své sdělení, správně jej formálně zpracovat, umístit jej a obstát v komunikaci vedoucí k publikování.
Stejně tak, pakliže jsou studující schopni svou práci kvalitně odprezentovat na mezinárodním fóru. K zápisu je nutné předchozí úspěšné absolvování kurzu Metodika psaní a prezentování odborných textů I.
PODMÍNKY PRO ÚSPĚŠNÉ ABSOLVOVÁNÍ TOHOTO PŘEDMĚTU: docházka dle sylabu, zpracování předepsaných tvůrčích úkolů a účast při jejich evaluaci. Výuka bude probíhat blokově vždy od 10 do 12:00 v Hollaru v místnosti č. 12 v následujících termínech: 26. února 2016, 18. března 2016, 22. dubna 2016.