Úvod k silným slovesům v kalu. Perfektum silných sloves v kalu.
Perfektum konsekutivní silných sloves v kalu. Imperfektum silných sloves v kalu.
Narativ (imperfektum konsekutivní) silných sloves v kalu. Imperativ silných sloves v kalu.
Kohortativ a jusiv silných sloves v kalu. Infinitiv (konstruktní a absolutní) silných sloves v kalu.
Participium (aktivní a pasivní) silných sloves v kalu. Silná slovesa první, druhé a třetí hrdelnice v kalu. Úvod k slabým slovesům.
Slabá slovesa první a třetí alef v kalu. Vybraná slabá slovesa první, druhé, třetí vav a jod v kalu.
Vybraná slabá slovesa druhé zdvojené a slovesa dvojnásobně slabá v kalu.
Cílem předmětu Biblická hebrejština II. je probrat a procvičit gramatiku a syntax biblické hebrejštiny v takové míře, aby studenti byli schopni gramaticky rozebrat a překládat (z hebrejštiny do češtiny) slovní spojení, věty a vybrané texty Tanachu. Výuka probíhá formou výkladu gramatiky na hodinách kombinovaného se samostudiem doma podle Učebnice biblické hebrejštiny (WEINGREEN, Jacob.). Probraná gramatika je zároveň procvičována formou společné četby a překladu cvičení na hodinách a formou individuální domácí práce
(materiály: cvičení z „Učebnice biblické hebrejštiny“, doplňkové pracovní listy a tabulky, vybrané texty Tanachu).
Pro zápis do předmětu je stanoven vstupní požadavek úspěšného splnění předmětu Biblická hebrejština I. Během studia předmětu získává student mírně pokročilé znalosti v oblasti biblické hebrejštiny (hebrejské písmo, fonologie, syntax, morfologie, slovní zásoba). Student si v rámci výuky osvojuje dovednost číst, analyzovat a s pomoc í slovníku překládat hebrejský biblický text.