Procvičování látky z minulého semestru. Procvičování perfekt silných sloves v kalu.
Procvičování perfekt konsekutivních silných sloves v kalu. Procvičování imperfekt silných sloves v kalu.
Procvičování narativů (imperfekt konsekutivních) silných sloves v kalu. Procvičování imperativů silných sloves v kalu.
Procvičování kohortativů a jusivů silných sloves v kalu. Procvičování infinitivů (konstruktních a absolutních) silných sloves.
Procvičování participií (aktivních a pasivních) silných sloves v kalu. Procvičování silných sloves první, druhé a třetí hrdelnice silných sloves v kalu.
Souhrnné opakování silných sloves v kalu. Slabá slovesa první a třetí alef v kalu.
Vybraná slabá slovesa prvn í, druhé, třetí vav a jod v kalu. Vybraná slabá slovesa druhé zdvojené a slovesa dvojnásobně slabá v kalu.
Cílem předmětu Cvičení v hebrejském jazyce II. je procvičit gramatiku a syntax biblické hebrejštiny v takové míře, aby studenti byli schopni gramaticky rozebrat a přeložit (z hebrejštiny do češtiny) slovní spojení, věty a vybrané texty Tanachu. Vybraná gramatika je procvičována formou společné četby a překladu cvičení na hodinách a formou individuální domácí práce (materiály: cvičení z „Učebnice biblické hebrejštiny“, doplňkové pracovní listy a tabulky, vybrané texty Tanachu). Pro zápis do předmětu nejsou stanoveny žádné vstupní požadavky. Pro zápis do předmětu je stanoven vstupní požadavek úspěšného splnění předmětu Cvičení v hebrejském jazyce I. Během studia předmětu získává student mírně pokročilé znalosti v oblasti biblické hebrejštiny (hebrejské písmo, fonologie, syntax, morfologie, slovní zásoba). Student si v rámci výuky osvojuje dovednost číst, analyzovat a s pomocí slovníku překládat hebrejský biblický text.
V případě přechodu na distanční výuku bude předmět Četba textů – hebrejština I. a II.vyučován formou přímé online výuky pomocí nástroje MS Teams v čase určeném rozvrhem fakulty. Předmět bude zakončen tímto způsobem: ústní zkouškou buď na fakultě, nebo formou videokonference v předem ohlášeném termínu.