1. Taoismus (3 přednášky) - Lao-c' a Tao-te-ťing - Čuang-c' a jeho paraboly - rozpad na mysticko-náboženskou a filozofickou linii - taoistické vědění a experimentování - hlavní taoistická božstva
2. Buddhismus - vznik buddhismu v Indii, přenos do Číny - základní prvky (utrpení, karma, převtělování a koloběh životů, možnost vymanění se) - rozvětvení na théravádu, mahájánu a vadžrajánu, jejich zastoupení v Číně a ve východní Asii - cíl buddhistova snažení (nirvána - ráj)
3. Vývoj buddhismu ve východní Asii (3 přednášky) - naturalizace buddhismu v Číně, Koreji, Japonsku - hlavní čínská buddhistická božstva (Kuan-jin, Maitréja) - hlavní rozdíly jednotlivých směrů (důraz na mnišství - vznik "pomocníků" bódhisattvů a arhatů - převtělenci) - čchan (zen) - princip náhlého osvícení (satori)
4. Islám v Číně (2 přednášky) - historický vývoj - vztah konfuciánství a islámu v dějinách
5. Judaismus v Číně a na Dálném východě - historický vývoj - čínská židovská komunita a židovští uprchlíci z Evropy
6. Kybersekty reformní éry (2 přednášky) - situace v Číně
80. let
20. století - čchi-kung a tělesná cvičení - Čung-kung a Fa-lun-kung (Li Chung-č') - náboženská politika v zemích východní Asie
Kurz navazuje na LREL19 Náboženství a kultura východní Asie I. Kromě toho, že přibližuje původní myšlenkové směry východoasijské oblasti (taoismus, moderní synkretické směry a hnutí) soustřeďuje se především na importované náboženské představy a jejich "lokalizaci" (především indický buddhismus, judaismus a islám).