1. První kontakty Východu a Západu; Bible, nestoriánství a židovství ve východní Asii 2.
Pax mongolica; počátky katolických misií u Mongolů, Tibeťanů a Číňanů; Zámořské objevy 15. století a misijní cesty do Indie; Portugalci, Španělé a Holanďané ve východní Asii; Góa 3. František Xaverský; Macao; "křesťanské století" v Japonsku a šógunát 4.
Christianizace Filipín a Indonésie 5. Počátky čínských misií; Matteo Ricci a pokus o akulturaci; vztah křesťanství a čínského buddhismu v mingské době 6.
Spor o malabarské a čínské rity; římský papež a čínský císař; mandžuské panství v Číně a cizinci 7. Christianizace Vietnamu a Koreje 8.
Pravoslaví ve východní Asii 9. Počátky protestantských misií v Číně; tzv. opiové války a čínský odpor vůči cizincům (Tchajpchingské povstání; "boxerské" povstání 1900) 10.
Konverze ke křesťanství jako znak pokroku 11. Vznik křesťanských národních církví v Asii ve 20. století; současná situace 12.
Evangelizační činnost východoasijských emigrantů v regionu a ve světě
Semestrální kurz, jenž navazuje na kurz "Náboženství a kultura východní Asie I", kombinuje přednášky a cvičení. V první polovině semestru se studenti na přednáškách v chronologickém sledu seznámí s dějinami šíření křesťanství v oblasti východní Asie.
Pozornost je věnována také působení misionářů z českých zemí ve východní Asii a christianizaci východoasijských emigrantů usazených v zahraničí (též v ČR). V druhé polovině semestru na seminářích studenti předkládají své práce, v nichž srovnávají misijní metody jednotlivých řádů a denominací, které se v oblasti nejvíce angažují; shromažďují též informace o současné situaci východoasijských křesťanských církví nebo analyzují texty asijských autorů s křesťanskou tematikou.