Planimetrie, stereometrie.
Promítání (dělení, princip a vlastnosti, volné rovnoběžné promítání).
Středová kolineace, osová afinita (střed, osa, úběžnice a protiúběžnice kolineace, využití perspektivní kolineace při konstrukci řezů těles a při konstrukci kuželoseček; směr, osa, charakteristika osové afinity, dělení afinit, využití osové afinity při konstrukci řezů těles a v úlohách o elipse).
Kuželosečky (definice a ohniskové vlastnosti, kuželosečky jako řezy kuželových ploch, konstrukce kuželoseček, tečen kuželoseček a středů hyperoskulačních kružnic).
Kótované promítání (princip promítání, zobrazení přímky a roviny, zobrazení dvojice přímek a rovin, průsečnice dvou rovin, průsečík přímky s rovinou, přímka kolmá k rovině, rovina kolmá k přímce, vzdálenost bodu či přímky od roviny, odchylky, otáčení roviny, zobrazení útvarů v obecné rovině, zobrazení hranatých těles, kulové plochy, osvětlení) a jeho aplikace (teoretické řešení střech, zabudování objektu do terénu).
Mongeovo promítání (princip promítání, zobrazení přímky a roviny, zobrazení dvojice přímek a rovin, průsečnice dvou rovin, průsečík přímky s rovinou, přímka kolmá k rovině, rovina kolmá k přímce, vzdálenost bodu od roviny, odchylky, otáčení roviny, třetí průmětna, rovina totožnosti a rovina souměrnosti, zobrazení útvarů v obecné rovině, zobrazení hranatých t ěles, kulových, válcových a kuželových ploch, koulí, válců, kuželů, jejich řezy rovinami a průniky s přímkami, vzájemné průniky hranatých těles, osvětlení).
Po zopakování (či rozšíření) látky středoškolské planimetrie a stereometrie se studenti seznamují se základními vlastnostmi promítání, se středovou kolineací, osovou afinitou a kuželosečkami. Nejpodstatnější náplň předmětu tvoří dvě pravoúhlá promítání: kótované promítání (včetně aplikací) a Mongeovo promítání.