Kosoúhlé promítání (princip promítání, zobrazení přímky a roviny, zobrazení dvojice přímek a rovin, průsečnice dvou rovin, průsečík přímky s rovinou, přímka kolmá k rovině, vzdálenost bodu či přímky od roviny, odchylky, otáčení roviny, zobrazení útvarů v souřadnicových rovinách a v obecné rovině, zobrazení hranatých těles, kulových, válcových a kuželových ploch, koulí, válců, kuželů, jejich řezy rovinami a průniky s přímkami, vzájemné průniky hranatých těles, osvětlení).
Pravoúhlá axonometrie (zobrazení přímky a roviny, zobrazení dvojice přímek a rovin, průsečnice dvou rovin, průsečík přímky s rovinou, přímka kolmá k rovině, rovina kolmá k přímce, vzdálenost bodu či přímky od roviny, vzdálenost bodu od počátku souřadnicového systému, odchylky, otáčení roviny, zobrazení útvarů v souřadnicových rovinách a v obecné rovině, zobrazení hranatých těles, kulových, válcových a kuželových ploch, koulí, válců, kuželů, jejich řezy rovinami a průniky s přímkami, vzájemné průniky hranatých těles, osvětlení).
Kosoúhlá axonometrie (princip promítání, zářezová metoda, 1. Sobotkova konstrukce, Pohlkeova věta, zobrazení jednoduchých těles).
Rotační plochy druhého stupně (základní vlastnosti obecných rotačních ploch, osa rotačního pohybu, tvořicí k řivka, rovnoběžková kružnice, meridián, jednotlivé rotační kvadriky, jejich zobrazení, řezy rovinou, průnik s přímkou, osvětlení).
Pozornost je věnována především kosoúhlému promítání a pravoúhlé axonometrii. Obsažena je rovněž kosoúhlá axonometrie a rotační plochy druhého stupně.