Voltampérové charakteristiky různých druhů diod (Ge, Si, Schottky, Zenerovy, LED).
Vstupní, výstupní a převodní charakteristiky tranzistorů (bipolární, J-FET, MOS) a komplexních prvků (optronový pár, logické hradlo TTL/CMOS).
Konstrukce a kmitočtové vlastnosti čtyřpólů (RC člen integrační a derivační, RLC obvody, tranzistorový zesilovač, operační zesilovač).
Studium a použití operačních zesilovačů (vlastnosti, základní zapojení, funkční měniče, kmitočtové filtry, integrátor, syntetická indukčnost).
Základní logické obvody (kombinační, sekvenční) v různých technologiích (TTL, CMOS) a jejich použití (Booleova algebra, aritmeticko-logická jednotka, monostabilní, astabilní a bistabilní klopné obvody, obvod D a J-K, čítače).
Převodníky D/A a A/D různých typů, vzorkovací zesilovač.
Interní sběrnice stolního počítače, rozhraní komunikace s počítačem (LPT, COM, USB, IIC, ...) a jejich programové využití.
Studium speciálních obvodů (časovač 555, 74121, optronový pár - statické i dynamické vlastnosti).
Syntéza jednoduchých obvodů na desce plošného spoje nebo nepájivém kontaktním poli.
Programování jednoduchých aplikací pro měření elektrických a neelektrických veličin.
Posluchači se seznámí formou praktických cvičení se základy analogové a digitální techniky v rozsahu 16 úloh. V analogové části praktika úlohy vychází ze základních vlastností aktivních prvků (diody ,transistory,operační zesilovače) a jejich aplikací.
V digitální části praktika jsou úlohy zaměřeny na studium základních prvků digitální techniky, řešení logických funkcí a obvody střední hustoty integrace.