1. Obecné vlastnosti kovů, teorie kovové vazby, získávání kovů, chemické vlastnosti kovů.
2. Alkalické kovy, elektronová konfigurace, elektronegativita, vlastnosti, získávání a reakce prvků a sloučenin.
3. Prvky skupiny beryllia - elektronová konfigurace, elektronegativita, vlastnosti, získávání a reakce prvků a sloučenin.
4. Kovové prvky skupiny boru.
5. Charakteristika přechodných prvků, postavení v periodické soustavě prvků, elektronová konfigurace a charakteristické vlastnosti.
6. Koordinační sloučeniny, charakteristika, názvosloví, povaha vazby, prostorové uspořádání.
7. Prvky skupiny skandia, titanu, vanadu, chromu a manganu ? základní vlastnosti prvků a sloučenin.
8. Triády železa a platinových kovů, výroba kovů, fyzikální a chemické vlastnosti prvků, sloučeniny, použití.
9. Prvky skupiny mědi a zinku - výroba kovů, fyzikální a chemické vlastnosti prvků, sloučeniny, použití.
10. Vnitřně přechodné prvky.
Předmět Anorganická chemie II si klade za cíl v průběhu přednášek a seminářů seznámit posluchače s chemickými vlastnostmi prvků a jejich sloučenin počínaje prvky skupiny dusíku. Předpokladem pro tento předmět je znalost důležitých vlastností prvků v závislosti na poloměru atomů, které byly obsahem předmětů Anorganická chemie I a Obecná chemie. V průběhu dalších přednášek budou probírány jednotlivé skupiny kovových a nekovových prvků, základní charakteristiky skupin, vazebné možnosti, důležité reakce prvků a sloučenin a možnosti jejich přípravy. Snahou je umožnit studentům poznat a porozumět obecnějším jevům, které dávají do souvislosti elektronovou strukturu atomů, geometrii molekul a iontů a jejich chemické chování.
Podmínkou k ukončení kurzu je úspěšné absolvování písemného testu a následná ústní zkouška (látka Anorganické chemie I i II zároveň). Jde o prověření míry osvojení a porozumění znalostí uvedených v první části anotace.
Pro tento dotaz bohužel nemáme k dispozici žádné další výsledky.