Cílem předmětu je seznámit s periodizací dějin hudby a charakteristikou jednotlivých hudebních slohů se zvláštním zřetelem k hudbě chrámové, na jejímž poli vývoj probíhal až do 17. století. Dějiny evropské hudby jsou zaměřeny na období jednohlasého chorálu a druhy chorálních kompozic, vznik notace, na vývoj hudby ve 13. a 14. století (ars antiqua, ars nova), v 15. a 16. století (vlámská škola) a v době klasické polyfonie (Palestrina), d ále vývoj raně barokní hudby a hudby vrcholného baroka v Itálii, Francii, Německu a Anglii.
Se zaměřením na sbormistrovství chrámové hudby bude kladen důraz na skladatele, kteří psali hudbu převážně pro chrámový hudební provoz (období vokální polyfonie, H. Schütz, J.
S. Bach a d.), V období klasicismu a romantismu v hudbě bude věnována pozornost významným skladatelům, kteří obohatili hudební vývoj duchovními i světskými skladbami.
Další specializované přednášky se zaměří na chrámovou hudbu v českých zemích. Výuka bude doplněna vybranými přednáškami, např.oratorium, duchovní kantáta, moteto, které mají vztah k provozování hudby v chrámovém prostoru mimo liturgii.
Pro tento dotaz bohužel nemáme k dispozici žádné další výsledky.