1.Řízení vyučovacího procesu v TV, organizační formy. Úloha prevence a kompenzace. Pohyb a význam jeho kvality. 2.
Základní pojmy z patologie, příčiny vzniku poruch hybného systému, základní typy poruch hybného systému. 3. Význam pohybových aktivit dětí a mládeže (jako volnočasových aktivit) v rámci prevence poruch zdraví, ve strategii zvládání auto-destruktivního jednání.4.
Problémy hypokinetického způsobu života, význam pohybových aktivit pro zdraví, zdravotně orientovaná zdatnost jako faktor prevence civilizačních chorob, dětských úrazů, stresu aj.5.Reakce a adaptace kardiorespiračního systému na na zátěž, sport a incidence chorob, stadia trénovanosti, anaerobní práh, limitující článek sportovního výkonu.6.Zásady přípravy kondičních programů; pohyb a somatomentální vývoj osobnosti.
Předmět přináší vhled do teoretického zázemí pohybových aktivit u různých druhů zdravotních oslabení. Má motivační charakter pro hlubší studium dané problematiky, rozvíjí vztah k pohybovým aktivitám a sportu.
Poskytuje základ pro výchovnou, lektorskou a poradenskou činnost v otázkách celoživotního provádění pohybových činností podporujících zdraví.Cílem předmětu je v komplexním přístupu vysvětlit vztah mezi pohybem a základními aspekty zdraví, motivovat k pohybovým aktivitám, následně předložit variability praktického strategického jednání podporuj ícího zdraví.