Předmět se zaměří na oblast sdílení a spolupráce v pedagogickém procesu, studenti se seznámí s principy benchlearningu a vytvoří si vlastní benchlearningový projekt. Obsahově se benchlearningové projekty zaměří na oblast virtuálního co-teachingu jako možnosti spolupráce vzdělavatelů a na oblast tvorby klimatu a podpoře wellbeingu jako důležité části řízení pedagogického procesu. Předmět je vyučován převážně metodou obrácené učebny, s čímž budou studenti seznámeni na prvním setkání. Nedílnou součástí předmětu je tvorba portfolia.
Tematické okruhy:
Sdílení v pedagogickém procesu a jeho řízení
Co-teaching a virtuální co-teaching
Benschlearning jako metoda sdílení pedagogického procesu a učení se
Wellbeing jako aktuální téma ve vzdělávání
Klima ve škole
Etický kodex školy
Inovace sylabu kurzu vznikla jako výstup řešení projektu TAČR Nová metoda vzdělávání pro 21. století: Virtual-Co-Teaching, TL03000133
The course logically follows the course Management of the pedagogical process I. and II. Students will learn about the method of crisis audit and identification of vulnerabilities in a school or a school of education and learn to apply it to their management practice.
They will then be able to create their own benchmarking project on the basis of it after learning the principles of benchmarking. Special attention will be paid to the topic of climate creation and the promotion of well-being as an important part of the management of the pedagogical process.
The course is taught mainly by the flipped classroom method, which students will be introduced to at the first meeting. Portfolio building is an integral part of the course.