Jednotlivé semináře zahrnují rozezpívání, na kterých se podílejí studenti sbormistrovství, a studium sborových skladeb s důrazem na stylovou interpretaci. Systematický rozvoj pěveckých dovedností a návyků, intonačních schopností a rytmického cítění s důrazem na výchovu sborového zpěváka. Hlasová cvičení rozvíjející konkrétní pěvecké dovednosti - zpěv legato, staccato, portamento, cvičení na rozšiřování hlasového rozsahu. Dělené a společné zkoušky, víkendová soustředění.
Doplňující sborový materiál rozšiřující znalost základního repertoáru smíšených sborů různých období a žánrů a rozvíjející pohotovost ve čtení sborových partů.
Cílem předmětu je komplexní výchova sborového zpěváka. Specifikum disciplíny spočívá v současném vzdělávání studentů různých ročníků, vybavených odlišnými stupni úrovně hudebních dovedností a mírou dosavadní sólové pěvecké nebo sborové praxe.
Studium konkrétních skladeb umožňuje získat přehled o sborové vokální literatuře určitého sborového seskupení a o zásadách její interpretace. V ZS bude sbor nacvičovat Dvořákovo Te Deum, Bachovu kantátu Nun komm a Fišerův cyklus Vánoční (koncert 4. 12. v Karolinu) a Smetanovu Českou píseň.