Jednotlivé semináře zahrnují rozezpívání, na kterých se podílejí studenti sbormistrovství, a studium sborových skladeb s důrazem na stylovou interpretaci. Systematický rozvoj pěveckých dovedností a návyků, intonačních schopností a rytmického cítění s důrazem na výchovu sborového zpěváka. Hlasová cvičení rozvíjející konkrétní pěvecké dovednosti - zpěv legato, staccato, portamento, cvičení na rozšiřování hlasového rozsahu.
Smíšený sbor zkouší v úterý 15.20-16.50 v C1.
Vystoupení smíšeného sboru v ZS: 14. 10. ve 14h, kostel sv. Ignáce, 16. 11. a 7. 12. Karolinum
Podle možností další sborový materiál různých období a žánrů rozšiřující znalost základního repertoáru a rozvíjející pohotovost ve čtení sborových partů.
Předmět reflektuje interpretační problematiku různých typů pěveckých sborů, konkrétně problematiku hlasové výchovy v přípravném, dětském a středoškolském sboru a sboru dospělých zpěváků. Hlavní důraz je kladen na řešení konkrétních pěvecko-technických problémů ve vybraných skladbách, uplatnění pěvecké techniky při práci na výrazu a přesvědčivosti sborové interpretace.
Aktivní sbormistři tak budu moci v semináři najít odpověď na případné otázky plynoucí z práce s jejich vlastním sborem a zároveň realizovat nabyté vědomosti v uměleckopedagogické praxi s fakultním sborem.