1. Specifika režijní a dramaturgické práce s filmem. Specifika autorských filmů. Analýza režijních postupů významných režisérů.
2. Úvod do přípravy scénáře, vytvoření specifického autorského stylu, akcent na výtvarný záměr, akcent na atmosféry.
3. Kresebná či digitální příprava storyboardu (za pomoci tabletu, Adobe Illustrator, Indesign, ruční kresba atd.)
4. Práce na kamerovém uchopení námětu podle specific daného filmu. Vnitrozáběrová režie. Režijní přemýšlení nad skladbou obrazu. Kulešovovy experimenty ve střihu.
5. Práce s herci/loutkami/se zvukem diegentickým. Využití zvukového nahrávacího zařízení (nahrávací tyče, porty atd.)
6. Natáčení. Aktivní práce na výrobě filmu. Konzultace.
7. Natáčení. Aktivní práce na výrobě filmu. Konzultace.
8. Natáčení. Aktivní práce na výrobě filmu. Konzultace.
9. Postprodukce. Práce na střihu a dramaturgii, využití programu Adobe Premiere.
10. Postprodukce. Práce na zvuku a kolorování. Adobe After Effects a Adobe Premiere.
11. Projekce hrubého střihu, konzultace.
12. Projekce finálních snímků.
Samostatná individualizovaná výtvarná práce studenta na rozsáhlejším, osobitě koncipovaném vlastním filmu, využívající poznatků a zkušeností z dosavadního studia a povinných předmětů. Rozvíjení a propojování přístupů volné i užité umělecké tvorby v technických výtvarných prostředcích a médiích (fotografie, video, animace a jejich kombinace). Integrace poznatků teoretických, výtvarných a didaktických disciplín do projektového celku. Seminář obsahuje kromě samostatné práce reflexivní kolokvia, v nichž studenti prezentují a obhajují fázi rozpracování a volbu řešení tématu. Cílem předmětu je umožnit studentům konceptuální soustředěnou práci na zvoleném tématu v rámci technických médií. Rozvíjení teoretických a praktických předpokladů pro projektovou tvůrčí a didaktickou činnost s fotografií, videm a animací.
K tvorbě studenti využívají software Adobe Creative Cloud, dostupných freewarový programů i tradičních výtvarných technik a postupů.