- východiska vyučování v odborném výcviku;- pedagogické dokumenty, cíle, fáze učení, organizační formy;- vyučovací metody, charakteristika, třídění, volba metody k cíli vyučovací jednotky odborného výcviku;- principy a podmínky vyučovacího procesu;- vztahy mezi vědou a vyučovacím předmětem, mezipředmětové vztahy;- osvojování pracovních dovedností a vytváření jejich soustav;- úloha a význam vytváření a osvojování racionálních a efektivních způsobů práce v odborném výcviku;- rozvíjení myšlení, tvořivosti a samostatnosti v odborném výcviku;- příprava učitele na vyučování odborného výcviku - teoretická a materiálně technická příprava;- hospitační činnost;- základní požadavky na bezpečnost a hygienu práce při výuce odborného výcviku.
Studijní předmět Didaktika odborného výcviku vede studenty k pochopení teoretických základů a k snazší orientaci v předmětu. Seznamuje studenty se zákonitostmi vzdělávání a vyučování v odborném výcviku.
Aplikuje a rozvíjí problematiku vzdělávacího a vyučovacího procesu pro specifické potřeby odborného výcviku, spojuje obecné teoretické pedagogicko-psychologické základy s pedagogickou praxí, objasňuje, za jakých podmínek lze co nejefektivněji dosáhnout stanovených výchovně vzdělávacích cílů. Seznamuje studenty s efektivním projektováním výchovně vzdělávacího procesu, který budou muset samostatně řešit.