Obsah jednotlivých lekcí
1. Teoretický úvod - vysvětlení základních pojmů. Zadání úkolů.
2. Praktická část - ukázky vytrvalostních, rychlostních a koordinačních cvičení včetně rozcvičení
3. Ukázky silových cvičení - Core trénink a rekondiční proces
4. Ukázky silových cvičení na dolní končetiny (dřep, výpady, výstupy a jejich modifikace)
5. Výbušná síla a příklady rozvoje, metodika nácviku komplexních cvičení (nadhoz - přemístění a výraz, trh)
6. Varianty rozvoje flexibility, kompenzační charakter protahování
7. Pln ění zadaných úkolů a diskuze Gymnastika - Rozcvičení, zásady tvorby, příklady cvičeních pro zahřátí, mobilizačních, protahovacích, dynamických a tonizačních, příklady organizačních forem - Zdatnost, hodnocení úrovně zdatnosti, příklady tvorby zdravotně a výkonově orientovaných programů - Akrobatická (motoricko-funkční příprava), teoretická východiska, příklady cviční průprav zpevňovací, podporové, odrazové, doskokové (i pády), rotační a pohyblivostní - Gymnastické nářadí a náčiní, možnosti využití v kondiční přípravě
Předmět je zaměřen především na praktické lekce, kde je hlavní problematikou kondiční příprava mimo led s ohledem na vývojové trendy v ledním hokeji. Praxe kondiční přípravy poskytuje informace o moderních přístupech ve všech pohybových schopnostech – rychlosti, síle, vytrvalosti, koordinaci a flexibilitě.
V první části je krátký teoretický úvod, který obsahuje vysvětlení základních pojmů a odborné terminologie včetně zadání úkolů posluchačům.
V praxi jsou informace doplňovány o ukázky stimulace jednotlivých schopností i nových trendů v rozcvičení.
Poslední lekce je věnována plnění zadaných úkolů a diskuzi.
Obsahem jednotlivých lekcí není pouze ukázka cviků na jednotlivé partie, ale rovněž zdůraznění základních chyb v technice provádění běžných cviků jako jsou dřepy a odrazy včetně doporučené metodiky pro nácvik důležitých komplexních cviků (nadhoz a trh).
Předmět je lektorován kondičními specialisty v ledním hokeji a vybraných sportovních odvětví.
Prostřednictvím praktických ukázek cvičení oboru gymnastika jsou utvářeny předpoklady pro aplikaci účelově orientovaných gymnastických cvičení. Absolvent předmětu je způsobilý programově využívat gymnastická cvičení podle potřeb v různých částech cvičební (tréninkové jednotky) s cíleným zaměřením na přípravu organismu na zatížení v hlavní části tréninkové jednotky, na kompenzaci tréninkového zatížení i na stimulaci úrovně uplatnění pohybových schopností v různých typech pohybových činností. Prostřednictvím praktických ukázek cvičení jsou absolventi seznamování s didaktickými zásadami realizace gymnastických činností a dalšími oblasti didaktiky gymnastiky.