Přednášky:
1. Kardiologie. Úvod. Vyšetřovací metody. Srdeční selhání, ischemická choroba srdeční, infarkt myokardu, angina pectoris.
2. Srdeční vady vrozené a získané.
3. Perikarditis, myokarditis, kardiomyopatie, hypertenze.
4. Plicní embolie, šok, synkopa, angiologie - onemocnění tepen a žil.
5. Gastroenterologie - úvod, vyšetřovací metody, nemoci jícnu, žaludku - vředová choroba žaludku a duodena, nemoci střev, nemoci konečníku.
6. Nemoci jater, žlučových cest a slinivky břišní - úvod.
7. Žloutenka, cholestáza, portální hypertenze, jaterní nedostatečnost, záněty jater, jaterní cirhóza, žlučové kameny, záněty žlučníku a žlučových cest, nemoci slinivky břišní.
8. Hematologie - úvod, vyšetřovací metody.
9. Anemie, polycytemické stavy, útlumy kostní dřeně, leukemie (úvod).
10. Leukemie (dokončení), maligní lymfomy, Hodgkinova choroba, monoklonální gamapatie - myelom. Krvácivé stavy - hemofilie, destičkové poruchy, krvácení z cévních příčin.
11. Imunologie - typy imunity, vyšetřovací metody v klinické imunologii, imunodeficit, hypersenzitivita, nádory vyrůstající z buněk imunitní soustavy, imunoterapie.
12. Poruchy vnitřního prostředí - úvod, vyšetřovací metody, dehydratace, poruchy elektrolytového hospodářství, poruchy acidobazické rovnováhy.
13. -14. Otravy, nemoci z fyzik álních příčin - nemoc z ozáření, poškození teplem, chladem, el. proudem.
Předmět navazuje na předmět „Interna I“. Cílem výuky předmětu je seznámit studenty se základními kapitolami z interny a dále aktuálně seznamovat s posledními novinkami v tomto klinickém oboru.
Důraz je také kladen na projevy jednotlivých nemocí v pohybovém aparátu. V rámci výuky budou také demonstrováni vybraní typičtí pacienti ve vztahu k následné fyzioterapii.