1. Úvod do testování a měření - podstata a význam testovaní a měření, cíle měření, testování a hodnocení. Oblasti testování pohybového projevu člověka. Diagnostické vlastnosti testu a baterií, vymezení diagnostických vlastností testu
2. Teoretické základy testování a tělesné zdatnosti a pohybové činnosti pro populační skupiny (děti, mládež, dospělí, senioři, zdravotně oslabení). Zdravotně orientovaná zdatnost - výkonnostně orientovaná zdatnost.
3. Diagnostika statických stavů a dynamických projevů lidského těla, polohy a pohybu lidského těla, vnitřního stavu a vnějšího projevu.
4. Diagnostiky aerobní zdatnosti, charakteristika, zásady a možnosti, terénní testování a laboratorní testování, druhy testů, popis testů, normativy a použitelnost
5. Diagnostiky tělesného složení, charakteristika, zásady a možnosti, fyziologická podstata měření, druhy test ů, principy diagnostiky, výhody a limity používaných metodik, dvou a více komponentní model tělesného složení, segmentální distribuce tekutin.
6. Diagnostiky silového projevu svalů, charakteristika, zásady a možnosti, fyziologická podstata měření silových charakteristik, terénní testování, laboratorní testování, druhy testů, popis testů, normativy a použitelnost.
7. Diagnostiky anaerobních charakteristik, charakteristika, zásady a možnosti, fyziologická charakteristika měření anaerobní alaktátové svalové činnosti, druhy testů, principy diagnostiky, výhody a limity diagnostiky rychlostních projevů, terénní diagnostické postupy, laboratorní diagnostické postupy.
8. Diagnostiky anaerobních charakteristik II, charakteristika, zásady a možnosti, fyziologická charakteristika měření anaerobní laktátové svalové činnosti, druhy testů, principy diagnostiky, výhody a limity diagnostiky rychlostní vytrvalosti, intermitentní vysoko - intenzivní pohybové činnosti a krátkodobé vytrvalosti, terénní diagnostické postupy, laboratorní diagnostické postupy.
9. Diagnostiky dalších komponent tělesné zdatnosti (flexibilita, reaktibilita, předpoklady), charakteristika, zásady a možnosti měření a hodnocení.
10. Diagnostika pohybových dovedností, charakteristika, zásady a možnosti diagnostiky, teoretické základ diagnostiky, terénní diagnostika, laboratorní diagnostika,
11. Diagnostika a hodnocení kinematiky člověka, kinematická analýza, individuální a skupinové postupy měření a evaluace. Objektivizace základních pohybových činností člověka.
12. Zásady diagnostiky pohybových předpokladů a pohybové činnosti u jednotlivých populačních skupin (děti, mládež, dospělí, senioři, zdravotně oslabení), význam, specifika a možnosti diagnostiky (Fitness gram, activity gram, Eurofit test...), možnosti implementace diagnostických postupů do pohybového režimu vybraných skupin.
13. Aplikační postupy pro hodnocení vnitřního a vnějšího zatížení při sportovním výkonu. Vytváření postupů profilů trénovanosti sledovaných subjektů, deskripce indikátorů (kvalitativní a kvantitativní), evaluace stavu trénovanosti, tvorba intervenčních postupů
14. -20. Praxe v diagnostice, organizace a realizace testování, vyhodnocení výsledků, aplikace výsledků do tréninkového procesu.
21. Seminář k diagnostice