Přednášky: 1. Různorodé aplikace lanových překážkových drah a návaznost na klasické pojetí cvi čení v přírodě. 2. Metodické postupy a etika práce vedoucího či instruktora.
Cvičení: 1. Navazování, jištění, uzlování, techniky napínání lan. 2. Průprava na různých typech trenažérů. 3. Seznámení se s nízkými a středně vysokými překážkami. 4. Ochrana přírody, zásady pro výběr vhodného místa, výběr vhodných stromů . 5. Konstrukce nízkých a středních překážek. Smysl jejich začleňování do programu. 6. Seznámení se s vysokými překážkami.Zásady bezpečnosti a jištění na překážkách. 7. Konstrukce vysokých překážkových drah-samostatná stavba vybraných mobilních překážek. 8. Práce v lanovém parku. 9. Různé způsoby uvádění a hodnocení práce jednotlivce a malé skupiny. 10. Aktivní seznámení se s nejdůležitějšími normami a bezpečnostními pravidly. 11. Vedení skupiny při praktickém cvičení. Samostatné hodnocení efektu absolvovaných cvičení. 12. Řešení krizových situací
Kurz seznamuje studenty s dovednostmi nutnými pro konstrukci lanových překážkových drah i s dovednostmi pro vedení skupiny. Předmět zahrnuje výuku v lanovém parku (vysoké překážky) i stavbu překážek v přírodním prostředí.
Kurz není určen pro studenty 1. ročníků bc studia.