Přednášky a semináře:
1. Setkání s jógou. Přehled doporučené studijní literatury a rozbor hlavních myšlenek, na jejichž základech se rozvíjí teorie i praxe jógy. Pohybová průprava a teorie k procvičování cvičebních vzorů.
2. Dr. svámí Gítananda a jeho učebnice jógy. Hlavní myšlenky a didaktika pohybové výchovy. Dechová a relaxační cvičení v pojetí zmíněné učebnice.
3. Lisebeth a jeho místo mezi evropskými autory, píšící o józe. Ásany. Předpoklady za kterých je vhodné ásany procvičovat, jeho shrnutí v deseti bodech. Devět doporučovaných ásan s pokyny pro jejich správné procvičování.
4. Jóga v denním životě a autoři, kteří ji propagují v České republice. Deset setkání s jógou podle Milady Krejčí. Frekventované jógové sestavy, jejich návaznost a koordinace s dýcháním.
5. Jóga pro děti, relaxace, cvičení a příběhy podle Karla Nešpora. Důvody, které je třeba brát v úvahu při aplikaci jógových cvičení pro děti. Jaká cvičení lze cvičit při některých onemocněních, bolestech bez prokázané příčiny, poruchách pozornosti spojených s hyperaktivitou apod. Kursy a cvičební postupy podle Iyengara. Cvičební programy, které zmírňují některé zdravotní problémy. Např. bolesti zad, bolesti hlavy, nohou, nespavost, apod.
6. Význam indické vzdělanosti pro světovou kulturu očima našich lékařů, Dostálka, Votavy, Šedivého Lepičovské, Doležalové a dalších. Závěrečný seminář s udílením zápočtů.
Jóga patří mezi nejstarší zdravotně tělovýchovné systémy. Vzhledem k tomu si tisícileté zkušenosti, publikované ve studijních textech, zasluhují naší pozornost. Výuka je koncipována jako úvod ke studiu zmíněného systému tělovýchovy jak po teoretické, tak také praktické stránce. Posluchači se v průběhu výuky seznámí jak s autory země vzniku jógy tak s autory západní civilizace. Ti především, na základě vlastního studia a praktických pozitivních zkušeností, nám svými publikacemi zprostředkovali hlubší poznání systému jak pro tělesné, tak také duševní zdraví.
Proto se jóga jeví jako integrální disciplína, nahlížející na člověka jako na celek. V knihách indických autorů je právem označována uměním, vědou a filosofií.