Přednášky (2 hod. jedenkrát za 2 týdny):
1. Souhrn dosavadních znalostí z aplikovaných pohybových aktivit. Nové trendy v problematice. Zdroje informací.
2. Konzultant APA - možnosti působení, příklady z praxe, kasuistiky.
3. Pohybové aktivity osob jinak zrakově disponovaných. Možnosti, metodiky, adaptace, kasuistiky.
4. Pohybové aktivity neslyšících. Možnosti, metodiky, adaptace, kasuistiky.
5. Pohybové aktivity osob s tělesným postižením. Možnosti, metodiky, adaptace, kasuistiky.
6. Pohybové aktivity osob s mentálním postižením. Možnosti, metodiky, adaptace, kasuistiky.
7. Metodiky a kasuistiky - práce s literaturou, tvorba pohybových programů pro jedince se specifickými potřebami.Semináře (2 hod. každý týden):
1. Návštěva sportovního klubu / pohybové aktivity pro OSP v terénu. 2-11. Zdravotně-kondiční cvičení s b ěžnými pomůckami adaptované pro jedince s různými SP.
12. Hospitace na sportovním tréninku vybraného sportu a jeho hodnocení.
13.-14. Příprava a realizace sportovní soutěže v oblasti APA (organizace turnaje v boccie/goalballu atd., dobrovolnictví na soutěži v rámci klubů a sportovních svazů). Studijní materiály, podklady k přednáškám a další zdroje jsou v MS Teams, kód předmětu se každoročně mění a je sdělen na začátku semestru.Základní materiály jsou umístěny na Moodle: https://dl1.cuni.cz/course/view.php?id=10216
The subject deepens students' knowledge about adapted physical activities (APA) and sports for people with disabilities. It summarizes previous study knowledge from these areas, while preparing students for the state final exam.
The knowledge of the students is further confronted with the knowledge gained during seminars, internships and especially during the practical implementation of educational / health-physical education and sports events. The subject is partly taught in English.