Téma I: Doteky a pocity Provedení: reliéf - mezi kresbou a plastikou Praktické seznámení se základními vlastnostmi hlíny (hnětením, válením, natloukáním apod.). Nečekané výrazové možnosti plastického materiálu, uplatnění bezprostřednosti, upřímnosti, spontaneity. Postup: vnitřní, z centra postupující růst objemů, od nejjednodušších vztahů k složitějším, hloubkové rozvrstvení výšky reliéfu tzv. plány.
Téma II: Svět přírodnin Provedení: drobná plastika Snaha o absolutní zjednodušování formy. Přiblížení se ke skutečnému smyslu věcí vyžaduje oproštění se od sebe samého. Inspirací je příroda, její organické tvary (vejce apod.) a růst organických prvků. Geometrická interpretace rostlinných prvků. Cíl je vytvořit pevnou napnutou formu oproštěnou od detailů a snaha o řád a harmonii (rovnováha, symetrie, proporce).
Téma III: Pohyb hmoty Provedení: plastika nebo reliéf Pohyb oživuje hmotu a objemy, respektuje přirozené vlastnosti hlíny (tvárnost, možnost členitosti). Postup: rozbrázdění, zářezy, záseky, zásahy do hloubky, perforace, členění.
Téma IV: Prostorové hry - Hledání tvaru v prostoru Provedení: plastika Hmota v prostoru, její objem a tvar, obrys, modelace a světlo jsou tvárnými prvky sochařství. Hmota se v tvůrčích rukách proměňuje ve sdělení. Získává schopnost "mluvit". Postup: začlenění hmoty do prostoru (statičnost objektu), předznamenání základních architektonických principů podpory a břemene. Geometrizace, tvarové zjednodušení forem, zahrnutí všech pohledů na předmět.
An intensive weekend course developing students' sense for plasticity and space, and exercising their 'space memory' and imagination.