Studenti se mohou seznámit se základními teoretickými znalostmi, počínaje hudebním názvoslovím, možnostmi hudebních zápisů, jejich přednostmi a nedostatky. Studenti mají možnost zapsat myšlenku do grafické partitury s následnou analýzou. Dále prostřednictvím praktických hudebních ukázek ilustruje kurz rozdíly hudebních tradic některých národů. Součástí semináře je základní orientace v notovém zápisu, práce s dechem a hlasem, zamyšlení nad působení zvuků a hudby na psychiku a organizmus.
Doporučená literatura: Bernstein, Leonard: O hudbě, Lidové noviny, Praha 1996 Černušák, Gracian: Dějiny evropské hudby, Panton, Praha 1976 Dorůžka, Lubomír: Panoráma populární hudby 1918-1978, Mladá fronta, Praha 1981 Drake, Michael: Šamanské bubny, Synergie, Praha 1996 Justoň, Zdeněk: Hudba přírodních národů, Maťa, Praha 1996 Na hudbu ? měsíčník pro Novou Hudbu, Miracle Uni ? kulturní magazín Zenkl Luděk: ABC hudební nauky, Panton, Praha 1988
A music workshop requiring no previous music education or training, the aim of which is to develop understanding of the sound experience in everyday life, and to provide skills used in transforming these pieces of experience into the form which would be appropriate for a public production.