Podrobné informace a studijní materiály ke zkoušce SVIP naleznete v systému Moodle. http://moodle.fhs.cuni.cz/course/view.php?id=5
Případné nejasnosti lze konzultovat se správcem zkoušky (viz Moodle) nebo s vedoucí Společenskovědního modulu.
Struktura zkoušky:
Zkouška sestává z písemné a ústní části. Písemnou část představuje práce z metodologie, kterou píše student "doma", musí ji však být schopen ústně před komisí obhájit. V ústní části zkoušky student před komisí prokazuje osvojení si dvou vybraných témat z předložené nabídky.
Na písemnou i ústní část zkoušky se přihlašujete zvlášť. Na ústní část zkoušky se můžete přihlásit až po úspěšném absolvování písemné části. Doporučujeme absolvovat ústní část v následujícím termínu po absolvování písemné části, tedy po 14 dnech, ale je možné ústní část složit i s delším časovým odstupem. Obě části nejsou časově svázány.
Na obě části zkoušky se přihlašujete v systému SIS, samotnou zkoušku však vykonáváte pouze prostřednictvím systému Moodle, v němž jsou zavedeny veškeré odevzdávárny nutné ke zkoušce a najdete zde také potřebné studijní materiály. Je tedy nutné se do "kursu" SVIP v systému moodle zapsat! (Samotný zápis v systému moodle vás k ničemu nezavazuje, závazné je pouze přihlášení k termínu v systému SIS. SVIP naleznete v moodle mezi soubornými zkouškami)
Povinná literatura:
Murphy, Robert F. (2001): Úvod do kulturní a sociální antropologie. Praha: Sociologické nakladatelství.
Kassin, Saul (2007): Psychologie. Brno: CPress.
Holman, Robert (1999): Ekonomie. Praha: C.H.Beck
Uvedené tituly představují pouze orientační směřování zkoušky. Aktuální seznam povinné a doporučené literatury k jednotlivým tématům naleznete v systému Moodle.
Zkouška patří mezi povinné souborné zkoušky. Cílem zkoušky je ověřit a zhodnotit poznatky, které studenti získali v rámci úvodních a výběrových předmětů vypisovaných a nabízených společenskovědním modulem. Zkouška pokrývá témata z oborů sociologie, psychologie, antropologie a ekonomie. Zkouška má dvě části. Metodologickou
část vypracovává student písemně doma, musí ji však být schopen ústně před komisí obhájit. V ústní části zkoušky student před komisí prezentuje na základě nastudované literatury vybraná témata z předložené nabídky. Zkouška ctí zásady liberálního studia: student si sám volí, na kterém z nabízených textů a témat osvědčí svoje získané dovednosti pracovat na poli společenských věd.