Prezenční setkání proběhne 24.11.2023
Obsahem cvičení budou sebezkušeností aktivity, které představí přístup anti-bias a otevřou diskuzi k širší reflexi přístupu.
Text a úkoly naleznete i v Moodlu
Podmínky atestace:
Odevzdání písemného úkolu do 12.11.2023 v odevzdávárně Moodle (2-3 NRS)
Účast na semináři 24.11.2023
Odevzdání reflexe do 8.12.2023
Vlastní rešerše k tématu
Skupinový ústní pohovor
Písemný úkol před workshopem, k odevzdání do 12.11.2023 do Moodlu
V úkolu studující popíší svojí motivaci k účasti na kurzu a svoje očekávání od kurzu. Dále mají za úkol seznámit se s cíli a hlavnímu myšlenkami přístupu anti-bias v základní literatuře a s jedním z textů doporučené literatury. V písemném úkolu proto studující shrnou a reflektují cíle a myšlenky anti-bias ze základní literatury a jednoho z doporučených textů. Co se v navržené li
Na kurzu se studující seznámí s přístupem anti-bias, který nabízí pohled na reflexi nerovností ve společnosti.
Původně pedagogický koncept, který vychází z hnutí za kritické a sociálně spravedlivé vzdělávání, nab ízí přesah i do fungování občanské společnosti a témat spojených s nerovností a marginalizací ve společnosti obecně.
Součástí semináře tedy bude seznámení za základní literaturou, cíli přístupu i návaznými texty, které mají přesah do dalších disciplín.
Prezenční seminář proběhne zážitkovou formou práci s konkrétními aktivitami, které jsou pro přístup charakteristické, které se věnují především reflexi moci ve společnosti a prostoru pro jedince, ale především reflexe vlastní pozice při (ne)reprodukci předsudků a diskriminujícího chování.
Úkolem studujících pak bude promyslet přesah využité přístupu do vlastních disciplín a kontextů. Nabízená těžiště pro samostatné studium jsou nerovnost, moc a diskriminace ve středoevropském prostoru, zvnitřněná dominance a zvnitřněný útlak, anti-bias prostředí.