Cílem práce bylo posoudit zájem o pohybové aktivity studentů prvních ročníků na 2. a 3. lékařské fakultě (LF) UK. Dotazn íkové šetření bylo prováděno na souboru 407 studentů, kdy 182 studentů bylo z 2.
LF UK a 225 studentů z 3. LF UK Studenti obou fakult (2. a 3.
LF) sportují nejčastěji do dvou hodin týdně (37 %, respektive 38 %) a dvě až čtyři hodiny týdně (38 % respektive 34 %). 14,5 % studentů se věnuje sportu závodně, 4,6 % studentů se nevěnuje pohybovým aktivitám vůbec. Cyklistice se ze zkoumaného souboru věnuje 111 studentů, plavání 98 studentů, běhání 63 studentů, volejbalu 62, sjezdovému lyžování 47 studentů, fitness aktivitám a turistice 40 studentů.
Zájem studentů o zapojení do pohybových aktivit se profiluje jak u tradičních aktivit jako plavání, volejbal, fitness aktivity, cyklistika, tenis, zdravotní tělesná výchova, tak rovněž u "nových" aktivit jako sportovní lezení, squash, plážový volejbal, in-line bruslení, nordic walking, slackline, golf, florbal. Ukazuje se, že zařazení "nových" atraktivních pohybových aktivit do vysokoškolské nabídky tělovýchovných kateder a ústavů může zvýšit zájem o tělesnou výchovu studentů.