Co je "postižení"? A co je "normální"? Největší výstava letošního jara nazvaná Postiženi normalitouse snaží rozkrývat a problematizovat pojmy normality a postižení tak, jak představy o nich ovlivňují život každého z nás - limitují nás nebo naopak zvýhodňují. Pojem "postižení" předpokládá určitou už ustálenou, kodifikovanou a institucionalizovanou představu o tom, co je "normální".
Tato představa nás vede k rozlišování na základě jinakosti, jehož výsledkem je vytváření menšin a jejich případná diskriminace či společenské vyloučení. Je tedy patrné, že pojmy postižení a normality ovlivňují naplňování hlavních principů moderní demokratické společnosti - rovnosti, svobody a bratrství.
Podobně jako tyto principy ani pojmy postižení a normality neexistují mimo dějiny, protože jsou výsledkem historických a kulturně sdílených procesů. Výstava představuje umělecká díla domácích i zahraničních autorů vytvořená prostřednictvím různých médií a technik, včetně interaktivních projektů a nových technologií, které reprezentují nejen významnou pomoc pro různé druhy postižení, ale také narušují zavedené představy o normalitě těla a intelektu.
Návštěvníci se seznámí s příklady tvorby umělců s hendikepem i umělců, kteří pracují v komunitách lidí s postižením a v kontextu tzv. crip culture, nebo s díly, při jejichž vzniku si sami autoři kladou různá omezení, a tak cíleně problematizují pohled na "normální", "funkční" tělo. Výstavu doprovází řada seminářů, debat a interaktivních dílen, jejichž prostřednictvím se projekt snaží angažovat širokou veřejnost v debatě na téma "postižení".