Z dochovaných dokladů svědčících o rozsahu a povaze korupce ve starém Egyptě se zdá, že se jednalo o všudypřítomn ý jev. Se zvýšenou měrou korupce se ve starém Egyptě setkáváme především v těch obdobích, která se vyznačují vyšší mírou politické nestability (konec Staré a především Nové říše, přechodná období, období navazující na amarnskou „revoluci“).
Zároveň je nápadná koncentrace korupce v oblastech vzdálených od sídla centrální správy – na samém jihu Egypta na Elefantíně a v oblasti Dér el-Medíny v době, kdy se administrativní sídlo země a královská rezidence nacházely na severu v oblasti nilské Delty. Zde je však na místě opatrnost – chrámový archiv na Elefantíně a Dér el-Medína obecně jsou nelépe zdokumentovanými lokalitami starého Egypta a to, že se nám většina dokladů o korupci ve starém Egyptě dochovala právě odtud, může být pouhou náhodou.
Zdá se, že jediným „lékem“ proti korupci ve starém Egyptě byla přísná kontrola na několika úrovních – ani tak ale korupce v Egyptě nikdy nevymizela, jen se ji v dobách politické stability a pevné vlády dařilo držet v přijatelných mezích.