Článek popisuje arabskou menšinu, která tvoří asi 20,5% populace dnešního Izraele. I když arabská menšina je definována především podle jejího jazyka, n áboženské aspekty by měly být, tedy non-židovský náboženství.
Arabská menšina je rozdělena na muslimy, Druze a křesťany. Vzhledem k historické a politická situaci se arabská menšina snaží prosadit v rámci izraelské společnosti, což se zdá, že je obtížný úkol.
Politické a válečné události způsobily, že tato menšina byla často vnímána jako potenciální bezpečnostní riziko ohrožující samotnou existenci státu Izrael. Legislativa Izraele, jako demokratického a židovského státu, má jistou specifičnost.
Na jedné straně existují zákony zajištění rovného postavení všech občanů, na druhé straně však jsou zákony preferující jednu skupinu obyvatel před jinou. Kromě nerovného zacházení s muži a ženami, například při rozvodu, nebo důrazem na roli ortodoxního judaismu, existují zákony, které odrážejí židovský charakter státu; proto, že se vztahují pouze na jednu skupinu obyvatel (i když vytvoření většiny) jsou často terčem kritiky kvůli své výlučnosti. to Týká se to zejména práva návratu 1950, ani v zákoně o židovské agentuře z roku1952, což je zákon poskytující podle stanov Světové sionistické organizace.
Další diskriminační zákony jsou vlastnictvím "Absentees" dále jen "zákon 1950 nebo Izraelské správní právo z roku1960, kterým se stanoví izraelská administrativa půdy.