V kostele sv. Jana Evangelisty ve Švihově se i přes razantní mladší přestavby dochovaly fragmenty výmalby a konsekračních nápisů pořízené v rámci pozdně gotické přestavby kostela (1504).
Původní kostel z doby před polovinou 14. století nechal na počátku 16. století přestavit Půta Švihovský. Na jižní straně lodi proti vchodu lze spatřit torzo původně obrovité postavy sv.
Kryštofa s Ježíškem. Součástí obrazu je latinsky psaná modlitba ke sv.
Kryštofovi, ochránci před smrtí, která vyjadřuje dobovou víru v ochrannou moc obrazů tohoto světce. Na téže straně lodi při styku s triumfálním obloukem se fragmentárně dochovaly postavy Madony s Ježíškem a sv.
Barbory uzavřené v malovaných rámech, které pravděpodobně suplovaly deskové retábly. Na severní straně presbytáře byl odkryt konsekrační kříž a torzo postavy Bolestného Krista (Vir Dolorum) či sv. Šebestiána.
Důležitý historický pramen představují původní nápisy dochované v interiéru objektu, zejména pak dedikační nápis nad triumfálním obloukem, jenž nás zpravuje o svěcení kostela 24. května 1504. Kostel dnes slouží obytným účelům.