Text stručně představuje vztah antisemitismu a legálních českých médií v úvodním období Protektorátu Čechy a Morava, konkrétně od března 1939 do konce roku 1940. Na několika klíčových případech autoři ukáží, jak byla ideologie antisemitismu v médiích propagována, a to jak prostřednictvím zpravodajství, tak i za pomoci fiktivních obsahů.
Nebude však opomenuta ani role médií a některých mediálních profesionálů v rámci vytváření tlaku na českou protektorátní reprezentaci zastupovanou protektorátní vládou a vedením Národního souručenství. Ve sledovaném období se tento tlak vyvíjený úzkou skupinou předních novinářských kolaborantů pod vedením šéfredaktora deníku Večer Vladimíra Krychtálka projevoval nejen v článcích volajících po ostřejším postupu proti židovskému obyvatelstvu, ale dokonce i v přímé iniciaci nařízení, která měla život Židů v protektorátu dále omezovat.
Tato nařízení nejen že požadovala zostření pravidel přijatých do té doby českou protektorátní vládou, ale v některých směrech dokonce překračovala požadavky tzv. norimberských rasových zákonů.