Fajánsové korálky v podobě šperků zdobících těla zemřelých představovaly bě žnou součást pohřební výbavy úředníků, kněží a jejich rodin v období Staré říše. Přestože byla většina hrobek vykradena již ve starověku, korálkové šperky nebyly v hledáčku zlodějů a zůstávaly často nepovšimnuty.
Byť byl kontext narušen a navlékací materiál se zpravidla rozložil, i přesto skýtají korálky možnost učinit si představu, jak mohly takové šperky vypadat. V případě objevu neporušeného pohřbu šance ještě vzrůstá.
Ve skalní hrobce hodnostáře Nefera taková situace nastala hned dvakrát. Během archeologického výzkumu této hrobky v letech 2012-2014 byly z celkem čtyř pohřebních šachet nalezeny dvě intaktní (AS 68d, šachty 3 a 4).
Tři soubory korálkových šperků nalezené v Neferově hrobce patřící muži, ženě a dítěti skýtají jedinečný komparativní materiál. Potenciál uvedených nálezů spočívá jednak v tom, že dvě z těchto šachet zůstaly zcela intaktní, jednak ve variabilitě majitelů těchto šperků, což umožňuje porovnat pohřební praktiky uplatňované při pochovávání muže, ženy a dítěte ve společensky výše postavené rodině žijící v období druhé poloviny Staré říše.