Režimová opatření, úprava dietního režimu a edukace rodičů postačují u kojenců s ublinkáváním bez refluxního onemocnění a bez varovných známek (neprospívání, hematemeza, podezření na ezofagitidu). Zahuštění mléka (přídavky nebo tzv. antirefluxní mléka) snižuje počet viditelného ublinkávání, nesnižuje však počet refluxních epizod.
Pro možnost refluxního onemocnění jako projevu alergie na bílkovinu kravského mléka (ABKM) a event. jiné potraviny lze zvážit eliminačně expoziční test. Ačkoli polohy na levém boku a na břiše snižují počet refluxních epizod, nejsou u novorozenců a kojenců vzhledem k riziku SIDS doporučeny.
U hospitalizovaných dětí lze polohování za adekvátní monitorace vitálních funkcí použít. Není prokázáno, že by u školních dětí režimová nebo dietní opatření měla vliv na refluxní onemocnění.
Režimová opatření volíme individuálně. U adolescentů jsou doporučována stejná opatření, u kterých byl potvrzen efekt u dospělých: vyhnout se příjmu stravy před ulehnutím a redukce hmotnosti u obézních.
Role rehabilitace zatím není jednoznačně určena, vzhledem k minimálnímu riziku nežádoucích účinků ji však v některých situacích lze doporučit